Hikayemiz

Her zaman "tüm kalbimizi aklımızda tutarak insan dostu ve dünya dostu ürünler yapmayı" düşünüyoruz.

    
Kitpas, 1937 yılında normal tebeşir üreticisi olarak kuruldu ve uzun yıllardır kaliteli sanat malzemeleri üretiyor. İlk olarak kalsiyum karbonattan yapılan normal sert beyaz tebeşirleri üretmeye başladık ve kısa süre sonra birçok okul ve işletme için tercih edilen marka haline geldi. 1967'de üretimimizi genişlettik ve Bibai-shi şehrinde Hokkaido'da "Güzel Kabuk Şehri" anlamına gelen bir fabrika kurduk.

 


Şehrin aslında ciddi çevre sorunlarına neden olan gıda endüstrisinden gelen büyük deniz kabuğu kabuğu yığınlarına sahip olduğu ortaya çıktı. Kabuklar da kalsiyum karbonat içerdiğinden, bu malzemeyi azaltmanın, yeniden kullanmanın ve tebeşir üretimimize geri dönüştürmenin yollarını bulmak istedik. Yerel yönetimin yardımıyla, bu deniz kabuğu yan ürünlerini geri dönüştürmek için patentli bir süreç geliştirdik.

Toz kabukların kullanılması, Kitpas Tebeşirlerini daha güçlü, daha pürüzsüz ve daha uzun ömürlü hale getirmenin ek faydasını da beraberinde getirdi! Şu anda Japonya'daki okullar tarafından kullanılan tebeşirlerin% 70'inden fazlasının Kitpas tebeşiri olması şaşırtıcı değil.


Ürün geliştirmeye devam ederken, kağıt, cam, ayna ve beyaz tahta gibi yüzeylerde çalışan yenilikçi bir malzeme için fikirler araştırdık. Aynı zamanda olağanüstü kalitede ve toksik olmayan, pürüzsüz, çok yüzeyli, canlı, suda çözünür Kitpas Sanat Boya Kalemlerimizi piyasaya sürdük.

2021'den başlayarak, tüm sanat boya kalemlerimizin ana bileşeni olarak pirinç kepeği mumunu piyasaya sürdük. Bugün Kitpas, Japonya'nın yenilikçi, çevre dostu sanat malzemeleri alanında lider üreticisi haline geldi. Ürünlerimizi seveceğinizi biliyoruz - yaratıcılığınızı Kitpas ile serbest bırakın!

 

Değerlerimiz ve Zihinsel Engelli İşçilere Bağlılığımız

Şirketimiz, yeteneği ne olursa olsun herkesin yaptığı işle mutluluk ve memnuniyet bulabileceği felsefesiyle hareket etmektedir. 1960 yılında ilk 2 zihinsel engelli çalışanımızı işe aldık. O zamandan beri, farklı yeteneklere sahip çalışanları işe almaya devam edebilmek için üretim yöntemlerimizi ve çalışma ortamımızı uyarladık.

Şu anda çalışanlarımızın% 70'i zihinsel engelli. Kum saatlerinin saatlerin yerini aldığı ve ölçüm ve test cihazlarının çalışanlarımızın ihtiyaçları için özel olarak tasarlandığı ortak bir alanda hepimiz birlikte çalışıyoruz.


Bir yandan dünya dostu üretimle uğraşırken ve engelli insanları güçlendirirken bir yandan da müşterilerimizin yaratıcı deneyimini geliştirmeye kararlıyız. Hedefimiz 2030 yılına kadar 100 engelli çalışana sahip olmak. Dünyada yaptıklarımız konusunda gerçekten iyi hissettiğimizi söylemekten mutluluk duyuyoruz!